December 15, 2017, 4:43 pm

Historie

Závod míru nejmladších - GP Matoušek má své významné místo jak v našem tak i mezinárodním cyklistickém kalendáři.

Ukazuje se, že právě čtyřetapový závod těchto dimenzí a stupně obtížnosti je pro tuto kategorii vhodnou součástí soutěžníhoprogramu. Díky široké mezinárodní účasti dává i možnost srovnání výsledků se soupeři ze zemí, kde má cyklistika významnépostavení.

V uplynulých ročnících startovalo v Závodě míru nejmladších - GP Matoušek celkem 4715 cyklistických nadějí. Závod je vypsán pro 15 - 16ti leté cyklisty kategorie kadet.

Nejúspěšnější závodník historie ZMN - GP Matoušek je Eisel Bernhard, který získal 7 etapových prvenství a vyhrál při obou startech. Získal zelený trikot nejlepšího vrchaře a bílý bodovací soutěže. Nejrychlejší v časovce byl Kousgard Jesper z Dánska v čase 20:20, což představuje rychlostní průměr 45 km/hod. na trase Jevíčko - Březina - Jevíčko.